Eka Siyah Masterbatch

Siyah Masterbatch’te önem arz eden dikkat edilmesi gereken konu kalite düzeylerini içeren Carbon Black niteliği ve üretim süreci belirler.

Siyah Masterbatch’te önem arz eden dikkat edilmesi gereken konu kalite düzeylerini içeren Carbon Black niteliği ve üretim süreci belirler.

Siyah Masterbatchlerin yeterli bir konsantrasyona sahip olması gerekir. Ayrıca siyahlık şiddeti, parlaklık ve örtücülük açısından talepleri karşılamalıdır. Karbon yüzdelerinin kaliteye etki etmesinin yanı sıra karbon tipleri de oldukça önemlidir. Yapılan üretimde karbon tipine uygun Siyah Masterbatch kullanılması oldukça önemlidir. Karbon tiplerinde en sık kullanılan SRF,HAF ve P-TYPE cinsleridir.

Siyah Masterbatchler Film Ambalaj, Boru, Enjeksiyon, Otomotiv ve benzeri birçok plastik üretiminde kullanılmaktadır.

Film üretimler için, Siyah Masterbatchlerin içeriğinde kullanılan karbon cinsi ve miktarı oldukça önemlidir. Aksi takdirde dalgalanma gibi problemler görülebilir, en sık görülen problemlerin başında gelir. Temiz su şebeke boruları, Koruge boruları, Damlama, Yağmurlama sulama boruları gibi ürünlerde üretilen Masterbatchler daha ekonomik olur, prosesi ekonomik olmasına göre amaçlanır. Daha ince ve küçük mikron çalışılan işlerde HAF veya P-TYPE karbon kullanılması gerekmektedir.

Kullanılan Siyah Masterbatch tavsiye edilen veya kullanılması gereken miktarın üzerine çıkılmasına rağmen parlaklık şiddeti ve örtücülüğü artmıyor ise yanlış boya kullanımı söz konusudur. Burada önem arz eden konu genelde boyanın hatalı olmasından kaynaklanmaz, yanlış boya kullanımının sebebiyet verdiği bir durum söz konusudur.

Kullanılan Masterbatchlerde kalite kadar önemli bir konu doğru ürünün kullanılmasıdır. Tavsiye edilen ürünlerin kullanılması üretimde başarıya ulaşmanın önemli bir basamağıdır. Başarılı sonuçlar alabilmemizin anahtarı kalite ve doğru ürüne yönlendirme konusunda Eka Masterbatch olarak tecrübe ve teknik bilgiyi iyi kullanabilmemizden geçmektedir.

Ürünler
Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?