Eka Beyaz Masterbatch

Titanyum dioksit beyaz masterbatchlerdeki kaliteyi belirleyen en büyük faktördür.
Titanyum dioksit beyaz masterbatchlerdeki kaliteyi belirleyen en büyük faktördür.
Genel kullanım dili ile ‘titan’ diye hitap edilen bu madde aynı yüzdeler ile üretilmiş masterbatchler arasında da kaliteden dolayı fark gösterebilir. Önem arz eden konulardan biri de üretilen ürünlerin devamında aynı kalite ve renk senkronuna uygun olmasıdır. Bu sayede ürünlerin devam konusunda sorun yaşanmaz , standart üretim ile müşteri ürünlerinin stabil ürünler çıkarabilmesi mümkün hale gelir.
Düz, standart beyaz tonlara sahip Beyaz Masterbatchler genellikle Ambalaj sektöründe ve “kullan at” ürünlerde kullanılır. Film Ambalaj, Şişirme Ambalaj, Thermoform Ambalaj vb.. Bu sektörde kullanılan Beyaz Masterbatchler genel olarak “%50′lik”,”%70′ lik” gibi konsantrasyonlarını belirten tanımlamalarla pazarlanır.
Beyaz Masterbatchlerin kalite düzeylerinin en mühim olduğu alan, Teknik Plastiklerin kullanıldığı uygulamalardır. Beyaz Eşya, Küçük Ev Aletleri, Compound sektörü, Enjeksiyon uygulamalar vb.
Teknik Plastiklerin işlenmesi esnasında kullanılan Beyaz Masterbatchlerin ısı stabilizasyon değerlerinin yüksek olması gerekir. Bunun dışında Teknik Plastikler ile üretilen ürünler Dayanıklı Tüketim Ürünleri olduğundan kullanılan Beyaz Masterbatchin UV etkisine dayanımı çok önemlidir. Görselliğin önemli olduğu bu ürünlerde düz beyaz tonların aksine değişik renk tonlarında Beyaz Masterbatchler kullanılır.
Ürünler
Merhaba! Nasıl yardımcı olabilirim?